Autor Wątek: ANALIZA SERWERA eliminacje 2013  (Przeczytany 5048 razy)

Offline maximus meridus

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja +2/-0
    • Zobacz profil
ANALIZA SERWERA eliminacje 2013
« dnia: Wrzesień 04, 2013, 19:42:52 »
Analiza gry sojuszu


Idea powstania Naszego sojuszu  oparła się na przyjmowaniu tylko tych, których znałem ja albo ktoś na kim mogłem polegać. To Nas w zasadniczy sposób odróżnia od Cynk ( oni poszli na ilość,przyjmowali każdego a nawet odrzuconych przez Nas), różni to nas też od TP, które kusiło tylko najlepszych w statystykach.
Dla mnie osobiście najważniejszą sprawą były dobre relacje między Nami. Były różne tarcia i niestety kilka osób pożegnało sojusz. Kilka osób niestety zrezygnowało z gry pozostawiając konta. W rezultacie mamy dziś 44 konta ale tylko 35 graczy.
Na szczęście mniej się liczy ilość a bardziej jakość.
Nasz wynik off to 5 pozycja i 5,5 mln pkt. To trochę mało i pewnie nie zadowala nikogo. Jednak kolosalny wpływ ma tu wynik deff, mamy 2 pozycję i ponad 5,2 mln pkt ( odliczam konta z cudami ). Byliśmy zatem najczęściej atakowanym sojuszem po TP, tylko że na pkt deff w TP pracowało kilka odłamów. Nasze pkt deff to tylko Nasz wysiłek!
Rozstanie się z CyNK i wojna z nimi wymusiły zmianę stylu gry. Byliśmy atakowani z każdej strony i mówiono że nie wytrzymamy 2 tygodni :)
Te zdarzenia zaburzyły funkcjonowanie sojuszu, musieliśmy skoncentrować się na obronie. Stąd w efekcie słabsze wyniki w atakach.
Rozpoczynając grę założyłem cele dla EG. Robię to zawsze w dwóch wariantach: minimum i maximum.
Program minimum zakładał przejęcie kilku artefaktów i współpracę z kimś przy budowie cudu.
Program maximum zakładał że EG odegra rolę kluczową na serwerze.
Jak Nam to wyszło?
Chyba gdzieś pomiędzy:)
Koalicja z ExA dała możliwość zrobienia czegoś zupełnie ciekawego. Otóż po raz pierwszy od dawna nie nastąpiła polaryzajca sił. Tym razem nie było dwóch dużych koalicji tylko trzy.
Teraz już mogę wyjaśnić jak budowaliśmy cud i dlaczego nie wygraliśmy.
Od początku wiedzieliśmy o istnieniu dużych offów u Rybek i Żuli. Zakładaliśmy że pójdą na Nas i dlatego w pierwszej fazie budowy mieliśmy dwa cudy. Należało rozciągnąć offy zarówno w czasie jak i na cele. Należy pamiętać że w tamtym czasie cud budowaliśmy tylko My! Dzięki temu wyłapaliśmy offy a potem czekaliśmy na ruch przeciwników z CyNK i TP.
Nie ma też co ukrywać że potencjał Naszej koalicji był mniejszy niż np TP i ich pomocników. Walka od początku równa nie była, musieliśmy być twardzi i nieustępliwi. I właśnie tacy byliśmy, nie odpuściliśmy i walczyliśmy do końca!
Ostatniego dnia gry TP chciało przejąć nasz cud ale im się to nie udało.
Brakło nam tak naprawdę offów na cud i ten fakt przesądził o tym że nie wygraliśmy. W istocie TP samo wielkich offów nie miało. Nasz cud atakowały duże offy Rybek i Żuli, to oni zapewnili wygraną TP.
Niedawno straciliśmy BO i chcę na koniec wyjaśnić tą sytuację.
BO już potrzebny nam nie był. Nie dało się go już bardziej zadefić bo cały deff stał na cudzie. Po drugie, mieliśmy informacje o dużych offach z katapultami i na te offy BO nic by nie pomógł. Czyniliśmy za to starania pożyczenia zielnika od NMW. Niestety odmówili pomocy i sporo wojska przez to padło na Naszym cudzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 11:57:41 wysłana przez maximus meridus »

Rudolfina

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:09:29 »
hej
Kaska sie klania - Ruda i bez spinek chcę pisać. Jeśli nie jetem mile widziana to slowo i znikam

Mam pytanie u nas w sojuszu byl zielnik u Flyover i księga - przekazana póxniej rybkom. Żaden z tych artkównie byl defiony,bo def był na cudaku. Dlaczego nie skanowaliście ich ani nie próbowaliście odbić, tylko prosiliscie NMW (ktore nota bene za darmo od nas przejęło zielnik też) o pozyczenie artka?

Nie lepiej sobie wziąć od przeciwnika niż czekać na darme danie?

Offline maximus meridus

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:58:28 »
W połowie sierpnia CyNK i NMW zaproponowało nam rozmowy o współpracy. Niestety Oni ani nie potrafili rozmawiać, ani nie potrafili budować cudu. Problem stanowiła jedynie Rada ich koalicji, gracze w większości nam sprzyjali. W ostatnim okresie gry pisaliśmy już PW do każdego gracza CyNK i NMW. Otrzymaliśmy pomoc nadspodziewanie dużą.
Właśnie dlatego nie atakowaliśmy ich.
Gracze chcieli nam dać zielniki bo ich koalicja nie korzystała z nich ale "wodzowie" nie wyrazili zgody.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 11:21:52 wysłana przez maximus meridus »

Rudolfina

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:35:36 »
no wiec mówie, szkoda ze nie probowaliscie przejąć artka offami, które mieliscie a ktore na naszym cudaku sie rozbily bez sensu a mogly przejąć zielnik i księgę - zupełnie niedefione na tym etapie gry.

Tak czy tak cudak za nami, moze warto pomyslec o grze na ms - bez kłótni i spinek. Myśle ze warto pogadać o tym, by być blisko siebie "w kupie" - bo jej nikt nie rusza.

Offline maximus meridus

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2013, 11:44:55 »
Napisałem jakoś mało precyzyjnie?
Mieliśmy atakować graczy, którzy nam posłali deff i zboże na cud?
W istocie nie zmieniłoby to w żaden sposób wyniku gry a dla mnie nie ma różnicy czy nasz cud będzie miał 3 czy 17 lev.
Od początku wiedziałem jakie offy na nas pójdą i wiedziałem że Nasza koalicja EG/ExA takich nie posiada.
Mimo to jestem z gry bardzo zadowolony i zadowoleni są nasi gracze. Zrobili więcej niż większość na serwerze.

Rudolfina

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:39:42 »
nei spinaj sie bo ja piszę, ze mogliście nam - TP zabrac niebroniony zielnik i księgę.
Jeśli jesteście zadowoleni to super :)

Offline maximus meridus

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2013, 12:56:16 »
:):):)

car173

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:53:55 »
:):):)

  fakt mogliśmy  ale  przyjelismy  od  początku zasade  nieingerowania  w  walke  TP i CYNK budowaliśmy  wiedzac  ze  sa  offy  mogące  nas  zniszczyć  jednak  każdy  taki  atak  oslabial  jak  i jedna  tak  i  druga  strone  ....unikając  oficjalnych  walk  mielismy  większe  szanse  zakonczyc  serwer  na  przyzwoitym  poziomie  a  nawet  ...wygrac:)  oczywiście  nie  licze  lokalnych  potyczek   czy  tez  lokalnych  porozumień  miedzy  graczami:)..pozdro   car173
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2014, 16:21:29 wysłana przez maximus meridus »

car173

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2013, 14:56:45 »
nei spinaj sie bo ja piszę, ze mogliście nam - TP zabrac niebroniony zielnik i księgę.
Jeśli jesteście zadowoleni to super :)

  fakt mogliśmy  ale  przyjelismy  od  początku zasade  nieingerowania  w  walke  TP i CYNK budowaliśmy  wiedzac  ze  sa  offy  mogące  nas  zniszczyć  jednak  każdy  taki  atakk  oslabial  jak  i jedna  tak  i  druga  strone  ....unikając  oficjalnych  walk  mielismy  większe  szanse  zakonczyc  serwer  na  przyzwoitym  poziomie  a  nawet  przez  przypadek  ...wygrac:)  oczywiście  nie  licze  lokalnych  potyczek   czy  tez  lokalnych  porozumień  miedzy  graczami:)..pozdro   car173

Rudolfina

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2013, 15:28:50 »
  fakt mogliśmy  ale  przyjelismy  od  początku zasade  nieingerowania  w  walke  TP i CYNK budowaliśmy  wiedzac  ze  sa  offy  mogące  nas  zniszczyć  jednak  każdy  taki  atakk  oslabial  jak  i jedna  tak  i  druga  strone  ....unikając  oficjalnych  walk  mielismy  większe  szanse  zakonczyc  serwer  na  przyzwoitym  poziomie  a  nawet  przez  przypadek  ...wygrac:)  oczywiście  nie  licze  lokalnych  potyczek   czy  tez  lokalnych  porozumień  miedzy  graczami:)..pozdro   car173

car co Ty gadasz?
na etapie cudaczym i przedcudaczym ACF zajumał nam rydwan, lataliscie po wioski do nas a my do Was - jak wam był potrzebny zielnik to sobie trzeba bylo go wziąć a nie potem mówić, ze poszlo gorzej bo ktos czegoś nie dał.
Chodzi mi o to ze zamiast zwalać wine na okoliczności - w czym najlepszy jest Turek - trzeba bylo wykazać sie inicjatywą i wziąć to co bylo potrzebne Waszemu cudakowi. Na zielniku nie bylo nawet zwiadu, na księdze juz byl - wiec wystarczylo zeskanować i isc jak po swoje. To taka rada na przyszłość, chcecie skorzystac ok nie - też ok, wyrosłam ze spinek.

Po prostu nie trafia do mnie argument, ze poszlo gorzej, bo ktos nie dal czegoś. Defa też mieliscie skromnie a ACF byl dla nas - TP idealnym celem do rozbijania offikow bo miał do mnóstwo - u siebie i dla siebie. Było wiele takich kont, moze warto to poddać też analizie: stawianie defa na mm a nie na swoje prywatne potrzeby. Ładnie o tym pisał car na FG pokazując raport.
Po skanach widzielismy jak Wam pada def - wiec sprawa aktywności i słania sianka na cudak - tego w analizie tez nie przecytałam.

Natomiast na szacunek zasluguje fakt, ze przetrwaliście jako EG (o Exa sie nei wypowiadam, byli za daleko w sensie nie skanowałam i nie planowałam na nich akcji - są dla mnei zagadką pokonaną przez 13 kont żuli).
Co jeszcze - naszego - TP cudaka atakowało sporo offow liniowych - uśpionych przez wiekszosc serwera. Możesz mi powiedzieć kto będzie u Was zajmował sie koordynacją akcji off? Czy planujecie ze taka będzie, czy tak jak na eliminacjach kazdy będzie sobie sam siebie koordynował?

Offline maximus meridus

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja +2/-0
    • Zobacz profil
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2013, 15:45:32 »
Nie widzę sensu w dalszym wałkowaniu tej sprawy.
Dziękujemy za słowa uznania a także mniej lub bardziej trafne uwagi.
Pozdrawiam.

marcin42

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2013, 17:55:12 »
Co jeszcze - naszego - TP cudaka atakowało sporo offow liniowych - uśpionych przez wiekszosc serwera. Możesz mi powiedzieć kto będzie u Was zajmował sie koordynacją akcji off? Czy planujecie ze taka będzie, czy tak jak na eliminacjach kazdy będzie sobie sam siebie koordynował?

Właśnie :) Trzeba poszukać koordynatorów off.
Faktycznie potencjał ofensywny ExA był uśpiony EG chyba też :)
Przykładem jest choćby to że po za kilkoma początkowymi akcjami potem żule byli prawie nietykani, o rybkach już nie wspomnę.
Bez koordynatorów off nie ma co startować. Choćby z koordynatora deff był jasnowidz.
Zawsze to mówię przed każdym startem, jakiś jeden czy dwóch sie przewinie, odechce im sie robić akcji potem jest syf i malaria :)
Inna sprawa że gracze powinni tez aktywnie czyścić okolice, a nie kisić wojo w osadach.

alleluja

  • Gość
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2013, 17:56:56 »
  fakt mogliśmy  ale  przyjelismy  od  początku zasade  nieingerowania  w  walke  TP i CYNK budowaliśmy  wiedzac  ze  sa  offy  mogące  nas  zniszczyć  jednak  każdy  taki  atakk  oslabial  jak  i jedna  tak  i  druga  strone  ....unikając  oficjalnych  walk  mielismy  większe  szanse  zakonczyc  serwer  na  przyzwoitym  poziomie  a  nawet  przez  przypadek  ...wygrac:)  oczywiście  nie  licze  lokalnych  potyczek   czy  tez  lokalnych  porozumień  miedzy  graczami:)..pozdro   car173

car co Ty gadasz?
na etapie cudaczym i przedcudaczym ACF zajumał nam rydwan, lataliscie po wioski do nas a my do Was - jak wam był potrzebny zielnik to sobie trzeba bylo go wziąć a nie potem mówić, ze poszlo gorzej bo ktos czegoś nie dał.
Chodzi mi o to ze zamiast zwalać wine na okoliczności - w czym najlepszy jest Turek - trzeba bylo wykazać sie inicjatywą i wziąć to co bylo potrzebne Waszemu cudakowi. Na zielniku nie bylo nawet zwiadu, na księdze juz byl - wiec wystarczylo zeskanować i isc jak po swoje. To taka rada na przyszłość, chcecie skorzystac ok nie - też ok, wyrosłam ze spinek.

Po prostu nie trafia do mnie argument, ze poszlo gorzej, bo ktos nie dal czegoś. Defa też mieliscie skromnie a ACF byl dla nas - TP idealnym celem do rozbijania offikow bo miał do mnóstwo - u siebie i dla siebie. Było wiele takich kont, moze warto to poddać też analizie: stawianie defa na mm a nie na swoje prywatne potrzeby. Ładnie o tym pisał car na FG pokazując raport.
Po skanach widzielismy jak Wam pada def - wiec sprawa aktywności i słania sianka na cudak - tego w analizie tez nie przecytałam.

Natomiast na szacunek zasluguje fakt, ze przetrwaliście jako EG (o Exa sie nei wypowiadam, byli za daleko w sensie nie skanowałam i nie planowałam na nich akcji - są dla mnei zagadką pokonaną przez 13 kont żuli).
Co jeszcze - naszego - TP cudaka atakowało sporo offow liniowych - uśpionych przez wiekszosc serwera. Możesz mi powiedzieć kto będzie u Was zajmował sie koordynacją akcji off? Czy planujecie ze taka będzie, czy tak jak na eliminacjach kazdy będzie sobie sam siebie koordynował?

a ja mam pytanie - co cie to rudolfino interesuje ? i jeżeli wyrosłaś ze spinek dlaczego piszesz na naszym forum, a nie na przykład do maxa na prv? tam zadawaj takie pytanie. Chyba jednak ze spinek nie wyrosłaś.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 19:09:57 wysłana przez maximus meridus »

Offline Achaja

  • Administrator
  • Nowy użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: ANALIZA SERWERA
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2013, 23:03:28 »
Witam.
Wprowadzone zostały poprawki na forum.
Parę drobnych informacji:

Forum jest widoczne dla gości.
Można je przeglądać, lecz wpisywanie wiadomości na forum, będzie możliwe po rejestracji konta na forum

Zatwierdzanie zarejestrowanych osób odbywa sie na bieżąco, zatem zaglądaj i sprawdzaj co jakiś czas.
Ja  raz dziennie będę zaglądać na forum i aktywować konta.

Proszę o zachowanie kultury na forum. Szacunek dla innych na tym forum to podstawa.
Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, lecz posty uznane za obraźliwe będą kasowane.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 23:07:10 wysłana przez Achaja »

 

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
k-l speedwaylm bestserver super-krasnale over-the-world